سایت عکس و سرگرمی
قیمت سوئیچ شبکه
قیمت سوییچ
قیمت سوئیچ
قیمت گوشی سامسونگ
قیمت پاور بانک
قیمت گوشی موبایل
دوربین مداربسته
قیمت پرینترهای اچ پی
قیمت چاپگر
قیمت پرینتر
رک سرور
قیمت ups
قیمت یوپی اس
قیمت مانیتور
قیمت مادربرد
لپ تاپ
قیمت مودم تی پی لینک
قیمت مودم دی لینک
قیمت سوئیچ سیسکو
قیمت سوئیچ
قیمت آلین وان
قیمت لپ تاپ ایسر
قیمت لپ تاپ اچ پی
قیمت لپ تاپ لنوو
قیمت لپ تاپ ایسوس
قیمت نوت بوک
قیمت لب تاب
قیمت لپ تاپ
قیمت هارد سرور
قیمت رم سرور
قیمت سرور اچ پی
خرید سرور
قیمت سرور
close
چگونه سلامتي به دست آورده خود را حفظ كني دانلود مقالات

دانلود مقالات
مقالات علمي آموزشي رشته هاي برق عمران روانشناسي حسابداري حقوق الهيات علوم اجتماعي تاريخ ادبيات مكانيك صنايع كامپيوتر كشاورزي تربيت بدني

زماني كه افسردگي تان بهبود يافت، براي آنكه به حفظ اين تندرستي كه آن را به سختي به دست آورده ايد، كمك كنيد مي توانيد به اقدامات پيشگيرانه دست بزنيد. افسردگي وضعيت بسيار رنج آوري است كه ممكن است شما هم آنرا تجربه كرده باشيد حتي زماني كه موفق به شكست آن شويد، مانند يك زخم خطرناك اثري از آن باقي مي ماند كه التيام كامل آن به زمان زيادي نياز دارد. نظر بر اين است كه فرآيند بهبودي حداقل شش ماه به طول مي انجامد، و طي اين دوره بازگشت بيماري بيشترين احتمال را دارد.

(بلاك برن، 1380، ص187)
در صورتي كه با داروي ضدافسردگي درمان مي شديد، حتي در صورتي كه كاملاً هم بهبود يافته باشيد، احتمالاً پزشك شما توصيه مي كند كه حداقل شش ماه ديگر به مداواي خود ادامه دهيد، در صورتي كه در گذشته افسردگي تان به طور مكرر عود كرده باشد، پزشك معالج تان احتمالاً توصيه مي كند كه مدت نسبتاً بيشتري تحت درمان داروهاي ضدافسردگي ياليتيوم باقي بمانيد.
(بلاك برن، 1380، ص187)
اگر به شيوه روان درماني تحت معالجه قرار گرفته بوديد، براي مثال از شيوه‌هاي تبيين شده استفاده مي كرديد، درمانگر شما احتمالاً حداقل به مدت شش ماه ديگر به صورت متناوب به ملاقات شما ادامه مي دهد تا اطمينان يابد كه در بكارگيري آنچه كه طي دوره درمان آموخته ايد، هيچ گونه مشكلي نداريد.
(بلاك برن، 1380، ص187)
به ياد داشته باشيد كه داروهاي ضد افسردگي و روان درماني غالباً همزمان با يكديگر بكار مي روند. تحقيقات نشان داده است كه استفاده از اين دو شيوه درماني به طور همزمان، هيچ گونه منع و اثر سوئي ندارد، در حقيقت درمان با تركيبي از اين دو شيوه، غالباً نسبت به كاربرد هر يك از اين دو شيوه درماني به تنهايي از اثربخشي بيشتري برخوردار است.
(بلاك برن، 1380، ص188)
علي رغم رنج هايي كه زمان افسردگي متحمل شده ايد، يا شايد به دليل همين ناراحتي‌ها، احتمالاً حال كه از افسردگي رهايي يافته ايد، خود را فرد قوي تري مي‌يابيد شما خودتان را بهتر مي شناسيد و از استعدادها و توانايي هاي با ارزش و مفيد خودآگاهي بيشتري پيدا كرده ايد. اگر روش هاي تبيين شده را مورد استفاده قرار دهيد، مي توانيد تغييراتي دائمي و پايدار در خود به وجود بياوريد كه مسلماً به سودتان خواهد بود. مزيت روان درماني، بويژه شناخت درماني، در اين است كه شما را به شيوه هايي مجهز مي سازد كه در صورت لزوم، مي توانيد آنها را در هر شرايط زماني و مكاني به كار بگيريد.
شما آموختن مهارت هاي جديدي را شروع كرده ايد و همانند ساير مهارت ها، به منظور افزايش تسلط بر آنها به تمرين مداوم نياز داريد. فرض كنيم شما يادگيري پياو را شروع كرده ايد و شايد هم در حد يك فرد مبتدي مي نوازيد. اگر مدتي روي صفحه كليد پيانو تمرين نكنيد، همه آنچه را كه آموخته ايد از خاطرتان محو مي‌شود. در اين كتاب خودآموز، مهارت هاي زير را براي مقابله با افسردگي فرا گرفتيد.
(بلاك برن، 1380، ص189)
1- جهت مبارزه با عدم تحرك و فعاليت، مي توانيد با برنامه ريزي منظم كارها و افزايش فعاليت هاي مسرت بخش و همچنين توجه برگرداني، خلق خود را بهبود بخشيد و احساس تسلط و كنترل ر در خود افزايش دهيد.
2- بازنگري احساسات و افكاري كه با اين احساسات همراهند.
3- يادداشت كردن تفكرات داراي محتواي افسردگي، مقابله و پاسخ دهي به آنها به منظور رهايي از سوگيري در افكار.
4- افزايش عزت نفس، غلبه بر احساس گناه، نوميدي، و ناتواني در تصميم گيري.
5- آگاهي از قوانين شخصي كه احتمالاً شما را به انواع خاصي از موقعيت هاي حساس مي سازد.
6- اصلاح اين قوانين و عادت ها، با كاستن از كليت، عدم انعطاف، و الزام زياد آنها.
حال ديگر قادريد كه اين مهارت ها را در زندگي روزانه خود نيز به كار بگيريد.
اگر در گذشته به افسردگي دچار بوده ايد، احتمال دارد كه هرگاه خلق‌تان، گرفته و غمگين مي شود، هراسان شويد، و از خود بپرسيد كه «آي دوباره دارم دچار افسردگي مي شوم؟» به خاطر داشته باشيد كه نوسان خلق، امري طبيعي است. حال شما قادريد تا علائم اوليه افسردگي را تشخيص دهيد، يعني چنانچه به مدت دو هفته متوالي، خلق غمگين در شما پايدار بماند و با علائم ديگري همچون تغيير در برنامه خواب، كاهش اشتها، افزايش عدم علاقه و لذت از فعاليت هاي روزانه، ملال و دلتنگي و همچنين افكار بدبينانه، همراه باشد.
(بلاك برن، 1380، ص190)

دانلود پايان نامه

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۷:۳۶ ] [ رسولي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 116
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب